A VIENNA INSURANCE GROUP A BUDAPESTI ÉRTÉKTŐZSDÉN
2022. november 11-étől lehet kereskedni a VIG részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén – adta hírül a társaság. A folyamatos kereskedés várhatóan a Budapesti Értéktőzsde fő szegmensében, a részvénykereskedés elsődleges piacán zajlik majd. Az Index Bizottság a következő hónapokban foglalkozik a VIG részvények esetleges felvételével a Budapesti Értéktőzsde valamelyik indexébe.
– Ezzel a lépéssel szeretnénk új befektetőket vonzani, különösen Közép- és Kelet-Európában, valamint egyértelmű jelzést adni a Budapesti Értéktőzsde számára is – mondta Elisabeth Stadler, a Vienna Insurance Group vezérigazgatója.
Az Aegon vállalatainak 2022. márciusi magyarországi felvásárlása során a VIG a már meglévő VIG-vállalatával, az Unionnal együtt, 19 százalékot meghaladó piaci részesedéssel piacvezetővé vált Magyarországon. A vezérigazgató hangsúlyozta: Magyarország legnagyobb biztosítócsoportjaként a tőkepiacon is szeretnék kamatoztatni jelenlétüket, és a Budapesti Értéktőzsdére való bevezetéssel tovább növelni a VIG-részvények elérhetőségét és likviditását.